Przejdź do treści

O gabionach

Gabiony (kosze gabionowe) to doskonały sposób na budowę nowoczesnego i funkcjonalnego ogrodzenia. Poprzez połączenie stali z kamieniem, kruszywem czy dowolnie wybranym materiałem wypełniającym, otrzymujemy efektowną, solidną, trwałą i wyszukaną formę ogrodzenia - dającą przy tym nieograniczone możliwości aranżacji według Państwa indywidualnego pomysłu.

 

Nasze gabiony perfekcyjnie komponują się z budynkami o nowoczesnym designie a także odnajdują się w tradycyjnym krajobrazie, dlatego obecnie są tak popularnym i ciekawym sposobem zagospodarowania przestrzeni.

 

 

Do wypełnienia koszy gabionowych typowo stosuje się granit, gnejs lub otoczak, jest to jednak tylko propozycja, ponieważ rodzaj stosowanego wypełnienia jest uzależniony od indywidualnego gustu i życzenia Klienta.


Nasze produkty to nowoczesne wzornictwo, najwyższa jakość i gwarancja zadowolenia na długie lata użytkowania czego dowodem jest trwałość materiału użytego do produkcji:

  • pręty pionowe Fi 5 mm
  • poziomy ceownik C 20x8x2 mm
  • ocynk ogniowy wg normy PN-EN ISO 146

Produkowane przez firmę GabionTech kosze gabionowe dzięki technologii spawania a nie zgrzewania, oraz spełnianie wszystkich norm dotyczących zabezpieczenia przed korozją charakteryzują się bardzo dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ocynkowanie ogniowe sprawia, że zamontowane ogrodzenie nie wymaga konserwacji przez długie lata a wypełnienie stanowi doskonałą izolację akustyczną.


Stosując się do rosnących potrzeb naszych klientów, posiadamy w naszej ofercie możliwość lakierowania proszkowo koszy gabionowych na dowolny kolor z palety RAL, uzyskując bardzo ciekawe efekty aranżacji. 

Nasze kosze gabionowe łączone są wyłącznie na śruby i złączki nierdzewne a sposób ich rozmieszczenia optymalnie zabezpiecza gabiony przed deformacją na skutek działania dużych sił rozpierających.

 

 

Jako producent zapewniamy również doradztwo jak i kompleksowy montaż koszy gabionowych bez wypełnienia jak i z dowolnie wybranym przez Państwa wypełnieniem. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, uwzględniając wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania.

 

Gabiony to nasza pasja a wyobraźnia jest jedynym elementem ograniczającym ich wykorzystanie w naszej przestrzeni.