Przejdź do treści

Montaż gabionów

1. Prawidłowe skręcenie elementów.

Rozpoczynając montaż kosza gabionowego pierwszym i podstawowym elementem jego poprawnego wykonania jest prawidłowe i dokładne poskręcanie jego elementów. W celu zachowania jak najlepszych walorów użytkowych, montaż powinien być wykonany przez wyspecjalizowaną w tego rodzaju konstrukcjach firmę usługową.


2. Wbetonowanie słupów mocujących.

Po przygotowaniu terenu na którym ma nastąpić montaż następuje wbetonowanie słupów podtrzymujących kosz gabionowy. Czasami istnieje możliwość wykorzystania do tego wszystkich lub części słupów po poprzednim starym ogrodzeniu. Słupy mogą zostać wbetonowane bez wylewki jedynie jeśli teren na którym ma nastąpić montaż jest odpowiednio utwardzony i płaski.

Zalecane jest jednak wykonanie odpowiedniej wylewki pod każdy kosz dzięki czemu konstrukcja będzie miała trwałe solidne podłoże oraz zwiększy jego walory estetyczne. Montując kosz gabionowy na wylewce mamy pewność i gwarancje odpowiedniego podłoża oraz odpowiednie wypoziomowanie.


3. Mocowanie kosza gabionowego do wbetonowanych słupów mocujących

Kolejnym bardzo ważnym elementem montażu kosza gabionowego jest jego zamocowanie do zabetonowanych słupów mocujących. W tym celu używamy łącznika oraz docisku które umożliwiają nam stabilizacje kosza przymocowanego do słupów.


4. Zasypywanie kosza gabionowego kruszywem lub innym wybranym materiałem

Ostatnim etapem montażu kosza gabionowego jest jego wypełnienie wybranym przez Państwa kamieniem lub kruszywem. Jest to bardzo ważny etap ponieważ tylko odpowiednie ułożenie kamieni czy kruszywa pozwoli państwu nie uszkodzić kosza i uzyskać najlepszy efekt estetyczny i wizualny.

Tylko wyspecjalizowana firma zamontuje Państwa ogrodzenie w sposób:
- niwelujący do minimum prześwity wewnątrz 
- odpowiednio ukryje słupy stabilizujące

- odpowiednio wyeksponuje kształt i wielkość kamieni czy kruszywa wypełniających kosze gabionowe
- uchroni Państwa ogrodzenie przed uszkodzeniami podczas wypełniania kosza
- dokładnie skręci elementy składowe kosza
- bezpiecznie i trwale zamontuje słupy stabilizujące
- odpowiednio wypoziomuje każdy kosz i połączy go ewentualnie z resztą ogrodzenia.